Biały, popularny pies czyli maltańczyk

Cześć wszystkim internautom! Jeżeli ktoś z was ma zamiar w niedalekiej przyszłości kupić pieska, jest to dobry moment by zatrzymać się na chwilę i zapoznać się z naszym serwisem tematycznym, na którym opowiadamy o rasie psów – Maltańczykach. Być może kiedyś słyszałeś już o Maltańczykach, a może nawet przyszło Ci się z nimi bawić, jeżeli nie, nic nie szkodzi! Dzisiaj właśnie przybliżymy Ci trochę informacji na ich temat! Być może dzięki tym informacjom, będzie Ci łatwiej podjąć decyzję jakiego psa wybrać dla siebie!

Maltańczyki to tak bardzo fajne pieski, że praktycznie pasują do każdego! Maltańczyki to jedne z najstarszych psów na świecie, ich pochodzenie nie jest określone, z zapisów historycznych wiemy tyle, że zamieszkiwały między innymi Maltę, skąd potem rozprzestrzeniły się na cały świat, stąd też wzięła się ich nazwa.

Jeśli posiadasz małe dzieci, możesz spać spokojnie! Maltańczyki to niewielkie, spokojne i posłuszne psiaki! Są bardzo towarzyskie, a dodatkowo charakteryzują się dużą dawką energii, przez co Twoje dzieci będą mogły się z nimi bawić godzinami! Maltańczyki szybko uczą się nowych sztuczek, posiadają białą jedwabistą sierść, którą rzadko gubią, więc w mieszkaniu nie będzie jej pełno! Warto nadmienić, że wymagają pielęgnacji, między innymi oczu, ze względu na grzywkę/sierść, a także potrzebują codziennie czesania.

Więcej na ich temat jak wspomnieliśmy na początku dowiesz się z naszego bloga tematycznego gdzie rządzi maltańczyk, na który serdecznie odsyłamy!

Opublikuj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *